Блаженна Єлизавета Санна

Єлизавета Санна народилася у Кодронджаносі (провінція Сассарі у Сардинії, Італія) 23 квітня 1788 року. У тримісячному віці вона захворіла на віспу, внаслідок чого настав параліч рук. Однак попри фізичні обмеження, Єлизавета вийшла заміж і виховала п’ятьох дітей. Вона допомагала також іншим матерям у вихованні дітей: проводила для них уроки релігії та готувала до таїнств.

Через 18 років щасливого подружнього життя, у 1825 році, помирає її чоловік Антоніо-Марія Порку – жінка змушена самотужки вести господарство, доглядати дітей. Утім, Єлизавета Санна залишається відкритою для всіх, хто потребує її допомоги. Овдовівши, вона складає обітницю довічної чистоти. Під впливом францисканського реколекціоніста вирішує йти у паломництво до Святої Землі, прагне таким способом зміцнити духовні стосунки із Христом, аби потім краще служити родині і парафії. 25 червня 1831 року жінка вирушає в дорогу разом зі своїм сповідником. На жаль, обставини складаються так, що паломники дістаються лише Рима, де Єлизавета Санна знайомиться зі св. Вінцентієм Паллотті і довіряє себе його духовному супроводу. Більше того, бере участь у створенні Об’єднання Католицького Апостольства, стає його членом і турботливою матір’ю, дбаючи про духовне добро усієї справи Паллотті. Її скромна оселя на горищі перетворюється на своєрідний домашній санктурій, з якого променіє жива віра й апостольська ревність. 17 лютого 1857 року Єлизавета Санна покидає цей світ, її ховають у храмі Сан Сальваторе ін Онда поруч із духовним керівником Вінцентієм Паллотті.

Святість Єлизавети Санни була настільки очевидною, що буквально через чотири місяці після її смерті розпочався офіційний беатифікаційний процес. На жаль, тривав він більше півтора століття, і лише 27 січня 2014 року Єлизавету Санну проголосили високоповажною служницею Божою. Католицька церква визнала чудо, яке сталося 18 травня 2008 року в урочистість Пресвятої Трійці у Бразилії. Того дня 31-річна Сузана Коррея да Консеїкао Сільва, очікуючи на зустріч з молодіжною групою ОКА, у каплиці Пресвятих Дарів (дієцезія Нітероя, штат Ріо-де-Жанейро) стає чудесно зцілена. Якоїсь миті її спаралізована рука, яка з 25 років була цілковито нерухомою, починає рухатися. Варто звернути увагу на титул, якого надано Єлизаветі Санні в офіційних документах Церкви: «Служниця Божа Єлизавета Санна, світська вдова, терціарка Францисканського Ордену Світських і член Об’єднання Католицького Апостольства, яке заснував св. Вінцентій Паллотті». Беатифікація Єлизавети Санна відбулася 17 вересня 2016 року в Кодронджаносі (провінція Сассарі у Сардинії, Італія).